Buzzsprout

Podcastinizi yayınlamak için bir hosting servisi almaya ihtiyacınız var. Bunu ücretsiz alabileceğiniz yerler de var ancak ya bir süre kısıtı veya yayınınızın sahipliğinin size ait olmaması gibi durumlar var.
Ben en başından bu yana hem belli başlı platformlarda (Spotify, Apple, Google, Sticher vb) listelenme hizmeti vermesi ve bir web sitesi altyapısı sunması nedeniyle ücretli bir servis tercih ettim.
Buzzsprout bunun yanı sıra diğer birçok hosting şirketi gibi dinlenme istatistiklerini de sizinle paylaşıyor. Podcastinizi duyurmak için kısa ses klipleri oluşturmak gibi üyeliğe dahil hizmetleri de var.

Aşağıdaki linkten veya kendi sayfalarından bir göz atabilirsiniz.

Aslında ayda toplamda 2 saatlik yayını ücretsiz olarak hostingini ve dağıtımını yapabiliyorsunuz, ancak sadece 90 günlük bir arşiv tutuyor. Yani ilk üç ay ücretsiz versiyonu deneyip, baktınız sürdürebileceksiniz, ücretli versiyona geçiş yapabilir, arşivinizi de kaybetmemiş olursunuz.

Eğer bu linki kullanırsanız ve hizmet satın alırsanız ben bir kredi kazanıyorum, siz de ödeyeceğiniz ikinci fatura sonrasında $20 değerinde Amazon Gift Card kazanıyormuşsunuz. Tabii bunları Türkiye’den erişebiliyor muyuz, emin değilim, ama bir podcaste başlamayı düşünüyorsanız, değerlendirmeye değer.

https://www.buzzsprout.com/?referrer_id=509833

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin