Nasıl görünüyorum?

Clubhouse akşamlarımı esir almaya devam ediyor. Kendimi televizyondan kurtaralı 4-5 sene oluyor. Çokça Linkedin biraz da Twitter dışında da sosyal medyada zaman geçirmiyorum. Ama Clubhouse zamanlaması biraz da Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananlarla çakıştığı için sanırım, benim akşam çalışma rutinimi felç etti. Bir orayı dinliyorum bir de girişimcilikle ilgili olanları. Bir ara “profil fotoğrafınızı yorumluyoruz” gibi bir oda gözüme çarptı, insanların yaratıcılığına şapka çıkarıyorum ama girmedim tabii.

Fakat böyle bir merakınızın olması normal, hepimiz seçtiğimiz mecrada görünür olmaya çalışıyoruz, iyi bir izlenim bırakmak fikirlerimizi yaymak için önemli. İnsanların karşıdakine “notunu” birkaç saniyede verdiğine dair bir çok çalışma var (hatta kitap kulübünde bu ay okuduğumuz Blink bununla başlıyor 😉) Eğer başkaları üzerinde bıraktığınız izlenimi merak ediyorsanız size bir site önereceğim. Photofeeler https://lnkd.in/df5afc7

Resminizi yüklüyor ve ünvan yazıyorsunuz (ben consultant yazdım, iş başlığında), siteye girenler (kendi fotograflarının da değerlendirilmesi için) başkalarına puanlar veriyorlar.

Değerlendirenler bütün dünyadan dolayısıyla kültür faktörünü dışarıda bırakamıyoruz, yine de ilginç.

Bunlar da benim sonuçlarım, siz katılıyor musunuz bu karşılaştırma sonucuna?

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin