Foto: Junior Teixeira - Pexels

Bilgisayar için kısayollar

Bugün size birkaç basit (gerçekten basit) ama şimdiye kadar bilmiyorduysanız mutlu edecek masa üstü/laptop bilgisayar kısa yolu göstereceğim.

  • İki uygulamayı ekranda beraber kullanmak istiyorsunuz, web tarayıcı ve not aldığınız bir uygulama diyelim. Windows tuşu ve sağ veya sol ok’a bastığınızda, size ekranı dikine bölüp öbür tarafa açık olan hangi uygulamayı koymak istediğinizi soruyor.
  • Bir sayfadan bir ifade kopyaladınız ctrl+c ile onu bir sayfaya yapıştırırken formatsız kopyalamak için ctrl+shift+V yapınca value haliyle kopyalıyor. Emoji yazıya bir ifade katmak için ideal. Uygulamada emoji düğmesi yoksa windows tuşu ve noktaya aynı anda bastığınızda kutu ortaya çıkıyor
  • Son olarak iki google tüyosu. Diyelim ki bir sunum veya paper arıyorsunuz, arama sözcüklerini yazdıktan sonra filetype:pdf veya filetype:ppt yazarsanız sadece o linkleri ekrana getiriyor
  • Aynı şekilde bir arama yapacaksınız, belli bir siteden sonuçları görmek istiyorsunuz, örneğin bir gazetede, hatta linkedin’de sitelerin arama menülerinden çok daha iyi iş çıkaryor google. önce yine arama sözcükleri site:www.(sitenin adresi)
Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin