Sürdürülebilir alışkanlıklar herdemyeşil

Sürdürülebilirlik için kendinize alışkanlıklar tasarlıyor musunuz?

Harika bir podcast geliyor. Ben ilk konuğu olma ayrıcalığına kavuştum. der ya’nın en enerjik ve yaratıcı üyelerinden Sevgili Feyza Yeniay ile INGEV’de mentorluk yaptığım bir programa dahil olduğunda tanışmıştık, sonra o da der ya’ya katılmıştı. Feyza çevre konusunda duyarlı bir mimar ve eşiyle mimarlık hizmetlerinin yanı sıra “herdemyeşil” markasıyla doğal malzemeler kullanarak ürettiği dekoratif ve fonksiyonel ev ürünleri var.

Her buluşmamızda birbirimize tavsiyeler veririz, yeni insanlarla tanıştırırız. Onun kadar eylem ve değişim öncüsü insan az bulunur. Bu kez de öyle oldu.

Benim de Eylül ayında açılışına katıldığım ve sizlere bahsettiğim Çekmeköy’deki Crea Centers’da buluştuk, imkanlarından bahsettiğim yazıma göz atmayı unutmayın.
Önce Crea Center’ın fikir babalarından Osman Cerrahoğlu Bey ile tanışıp ondan hem merkezin kuruluş hikayesini hem gelecek planlarını dinledik.
Etkinlik Koordinatörü Ali Konü ile birlikte neler yapabileceğimizi konuştuk. Bir der ya etkinliğini de burada yapacağız sanırım.

Günün asıl sürprizi ise “köpüklü”nün kurucu ortaklarından Metin Berke Baspinar ile tanışıp ilk Türk kahvesi otomatından kahvenin tadına bakmak oldu. Berke Bey dükkanı olmayan bir kahve zinciri kurmayı planlıyor. Ancak otomat’ın uyandırdığı “pratikliğin yanında gelen düşük kalite beklentisi”nin aksine, kahveyi tüm diğer kahvecilerde olduğu gibi o anda öğüttüğü çekirdekten yapmasıyla, belki de içtiğim en taze kahve oldu ve lezzet beklentimi aştı. Uygulamasını indirip takipçisi olacağım. Daha fazla bilgi için https://kopuklu.com.tr/ adresine bakabilirsiniz.
Kahveye düşkünseniz şu yazımı da okumanızı tavsiye ederim.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin