Paramla varlıklarım cebimde

Geçtiğimiz Cuma günü bir anket yayınlamıştım. Varlıklarınızın değerini nasıl takip ettiğinizi sormuştum.

Yanıt verenlerin %42’si topluca takip etmediğini söylemiş. Bir onlara zor geldiğinden mi bilemedim. Belki de üç aşağı beş yukarı bir fikirleri vardır, anlık takip etmeye gerek görmüyorlardır.

Excel’de tutan %24’lük bir kesim var. Benim de böyle bir dosyam olmuştur, hala da var, varlıkları miktar olarak tutabiliyorsunuz da, günlük değeri görmeniz mümkün olmuyor, tek tek güncel değerleri girmeniz gerekiyor.

Bir de not defterine yazan %18’lik sağlamcılar var. Ne olur ne olmaz, hesabım elimin altında olsun diyenler. Bu da epey hamaliye sayılır, hesap makinesiz işlem yapmak bile mümkün olmuyordur.

Son olarak özel program kullanan %15’lik bir kesim var. Buradaki çözümleri merak ediyorum (kullananlar yazarsa sevinirim) ama ben de bir alternatif önereceğim.

Paramla Türk Lirası, Altın / Gümüş / Emtia, Döviz, Fon, Hisse Senedi, Kripto Para gibi 6 kategoride varlıklarınızın kaydını bir arada tutmaya yarayan bir uygulama. İlginç olan ise uygulamayı indirirken hiçbir telefon ve e-posta adresi girmiyorsunuz, yani tamamen anonim. Varlıklarınızı kolayca girdikten sonra istediğiniz para cinsinden anlık değişimleri takip edebiliyorsunuz. Belli tarih aralıklarında da kar ve zarar tablosuna bakabiliyorsunuz. Bence büyük bir kafa rahatlığı, özellikle de benim gibi biriikimlerinizi kenara koyup, sürekli al sat yapmıyorsanız. Aslında yapıyorsanız da onu ayrı bir cüzdan gibi düşünüp, uzun vadeli yatırımlarınızı burada tutabilirsiniz, eğer uygulamada her gün ekle çıkar bakmak istemiyorsanız demek istiyorum.
Uygulamanın grafikleri ve giriş ekranları da çok sade, sizi yormuyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim, iOS ve Android’de de var.

https://paramla.com/

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin