Resim: Karolina Grabowska / Pexels

Varlığınız ne kadar?

Klasik kişisel yatırımcılık düşüncesinden histerik bir kopuşu temsil eden hiperenflasyonist ortamda, giderek ön plana çıkan kripto paralar ve blockchain teknolojisine bağlı NFT’ler daha fazla önem kazanmakta mıdır acaba?

Gündeme sıcak bir giriş yapayım dedim. Ortalık toz duman altındayken yatırım kararı almak insanı zorluyor. Borsa daha düşer mi, buradan mı alayım, dolar patlar mı, dolar mı alayım, bitcoin yüzbin dolar olacakmış, koyayım mı kenara biraz satoshi, altın güvenli liman, aman düşmüş altın, gümüş mü alayım… gibi birçok soru aklınızdan geçiyor. Tabii bu kararları vermek için verileri ve yatırım performansınızı takip etmek gerekiyor.

Her konuda bütüncül yaklaşımı savunuyorum ama özellikle sağlık ve finans alanında. Bir doktorum olsun, benim bütün sağlık risklerime hakim olsun, beni organ organ değil bir bütün olarak görsün istiyorum. Aynı şekilde finans alanında, hesaplarımı, emeklilik ve birikimli sigortalarımı, hisselerimi, fonlarımı, bonolarımı, kriptolarımı, dövizlerimi ve emtialarımı bir arada göreyim istiyorum. Tabii bir de bu konuda danışacağım tek bir kişi olsun istiyorum, yine benim finansal ihtiyaçlarımı bilen ve ona göre çözümler sunan. (Biliyorum, biliyorum KVKK var😏)

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

1 yorum

Okumaya devam edin