DYF Kitap Kulübü ile Incognito

Değer Yaratmanın Formülü | Podcasti Kitap Kulübünde Haziran ayında 18inci buluşmamızda David Eagleman’ın Incognito, Beynin Gizli Hayatı adlı kitabını konuştuk. Bu bölümde katılımcılarımızın kitaba ilişkin görüşlerine yer veriyorum.

Hayatımızı büyük oranda bir nevi otomatik pilotta yaşadığımızı biliyoruz. Eagleman bu kitabında beynin yapısına ve çalışma şekline dayanarak kararlarımızın ve davranışlarımızın kaynağına ışık tutuyor. İnanması güç ama bilinçli zihnimiz, hem içimizde hem de dışımızda olup bitenlerin sadece küçük bir kısmının farkında. Beyin karşılaştığı durumları anlamlandırmak ve karar vermek için sürekli rakip güçlerin ve inançların çatışması içinde. Kitap bütün kimyasal ve fiziksel yapılar içinde bizi kimin temsil ettiğini sorguluyor. Buradan da toplumdaki dini, hukuki, sosyal yapılara bağlantılar kuruyor. Kitap kulübümüzün genelde beğendiği bir kitap oldu size tavsiye ediyoruz.

Şimdi sizi üyelerimizin kitap hakkındaki görüşleriyle baş başa bırakayım. Söz alanlar sırasıyla

Yavuz Abut, Cem Cagatay Karaali, Yasemin Karakaya, Esra Akalın Öcal, Alim Kucukpehlivan, Belgin Elmas, Feride Çetinoluk, Pınar MUSAOĞLU,

Son olarak bu akşamki Kitap Kulübü buluşmamızı hatırlatayım, Prof Steve Peters’ın Şempanze Paradoksu adlı kitabını konuşacağız, bekleriz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın