Bilim Virüsü ile aydınlanma

Her fasilitasyon öncesinde hafif bir heyecan ve gerginlik olur grupta; acaba ne bulacağız, nereye varacak bu çalışma. Belirsizliğin verdiği bir ürperti, biraz da tatlı veya tatsız huzursuzluk. Tabii ekibin dinamiği ile alakalı. Eğer oraya kendileriyle veya birbirleriyle bazı sorunlarla oturdularsa, yani güven duygusu biraz sallantıdaysa işim zor. Veya tam tersi; ekip egolarından arınmış, orada yeni keşiflerin heyecanı ile bulunuyorsa, nereden gol yiyeceğim telaşında değil nasıl gol atarız kafasındaysa eğlenceli bir çalışma bizi bekliyor demektir.

Pazartesi günü ikincisine örnek bir ekiple beraberdim, Bilim Virüsü ekibiyle… Yani ortamda bol miktarda #curiosium ve #positivium vardı.

Ben sorular sordum, onlar postitlere bireysel yanıtladılar, birlikte değerlendirdik, yine sordum, bu kez çözümler önerdiler ve sanıyorum yorgun ama mutlu ayrıldılar (bkz. hem Sevgili Şule‘nin paylaşımı, hem fotograf).

Notlar:
Bu akşam DYF Kitap Kulübümüzün 15. buluşması var. Ancak buna DYF KK 2.0 diyebiliriz, çünkü toplantı devam ederken arka planda kolektif bir çalışma bizi bekliyor. Siz de üye olmak isterseniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın