DYF Kitap Kulübü Nisan’21 toplantısı

Değer Yaratmanın Formülü | Podcast Kitap Kulübümüzün Nisan ayı buluşmasında Cal Newport’un Pür Dikkat Adlı kitabı hakkında konuştuk.

Toplantıda söz alanların dinleyen herkese ilham vereceğini düşündüğüm değerli bakış açılarını kayıt altına almaya ve paylaşmaya devam edeceğim. Bu sayede kitapları okuyup buluşmaya katılamayan üyeler de kitap hakkında sıcağı sıcağına değerlendirme yapabiliyorlar.

Kitapta Cal Newport’un değindiği pür dikkat çalışmanın önemini, uygulanabilecek yöntemlere dair ipuçları hakkında kendi yaşantılamızdan örneklerle ele aldık. Açıkçası benim aynı anda birçok şeyle ilgilenmek gibi tarzım vardır, “benim tarzım böyle başka türlü yapamıyorum” diye düşünüyordum, öte yandan da verimliliğimden memnun değilim. Bu kitap neleri düzeltebileceğim hakkında beni düşündürdü ve bana bir pencere açtı. O yüzden herhangi bir konuda bir şey üretenlere tavsiye diyorum.

Şimdi yine sizi değerli kulüp üyelerimiz ve kitap hakkındaki düşünceleriyle baş başa bırakıyorum.

Yasemin Karakaya, Mehriban Çeliktepe, Muge Irfanoglu, Mürsel Çavuş, Ekin TİTREK ÖZCAN, Mehmet Göksel Orhan, Çakır Dilek YUNAR, Beyhan Erdal, Burak Bilgin, Hatice Ergüven Doydum, Ph.D., Isenbike Bilgili, Yekta Kara, Gözde Torun, ESRA AKALIN ÖCAL

Bölümü dinlemek ve Kitap Kulübümüze katılmak için

https://www.meteyurtsever.com/2021/05/10/dyf-kitap-kulubuyle-pur-dikkat/
Sitedeki veya medya oynatıcınızda bu özellik varsa  “chapters” (madde işaretli) ikonuna basıp ilgili kişilerin konuşma bölümlerine ulaşabilirsiniz.

Kitap Kulübümüze katılmak için “mobil cihazınızdan” Değer Yaratmanın Formülü Kitap Kulübü tıklayıp açılan sayfadaki formu doldurabilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin