Amy B.Cohen Dagan ile Kurumsal İnovasyon

Geçtiğimiz hafta Değer Yaratmanın Formülü | Podcast‘inde konuğum Anheuser-Busch InBev Global İnovasyon Müdürü Amy B. Cohen-Dagan‘dı. Bu hafta söyleşimizin Türkçe özetini sizinle paylaşıyorum.

Amy hukuk fakültesini dereceyle bitirmiş ve kısa bir çalışma dönemi sonrası İsrail start-up dünyasına yönelmiş. Fıçı bira satışını veri analizi ile dönüştürmek üzerine kurulmuş WeissBeerger adında bir bira teknoloji start-upında çalışmaya başlamış. ABInBev’in bu şirketi satın almasını takiben şu andaki pozisyonuna geçiş yapmış.

Amy şirketin değer zincirinde, özellikle lojistik, perakende, satış ve pazarlama konularındaki güçlükleri anlamak ve teknoloji şirketleriyle işbirliği içinde bu ihtiyaçları karşılamaktan sorumlu birimde çalışıyor.

Bize ABInBev’in inovasyona yaklaşımını özetliyor ve değişimin önünde yer almak için ekosistem ve şirket içinde neler yaptıklarını anlatıyor.

Önemli vurgularından biri inovasyonun ayrı bir başlık veya fonksiyon olarak görülmemesi gerektiği, asıl işimiz ile entegre olarak götürülmesi halinde beklenen faydayı sağlayacağı oldu.

Amy’nin değer yaratma formülü kısa ve öz; kendini tanı, mütevazı ol, bu sayede öğrenmeye ve yeni fırsatlara açık ol.

Bu bölümü podcast bölümünden dinleyebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın