Eva İmir Yokuş ile İçgörü Elde Etme Sanatı

Değer Yaratmanın Formülü | Podcast‘inde bu haftaki konuğum Procter & Gamble Türkiye-Kafkasya-Orta Asya Analitik ve İçgörü Kıdemli Direktörü Eva Imir Yokuş

Eva Hanım ile araştırmaya olan yatkınlığından, 17. yılını doldurduğu P&G kariyerinde ona gurur veren çalışmalarından konuştuk. Hem kendisi hem şirketi için yeni olan bu alanlarda kendisini geliştirirken, şirketine yön çizen çalışmalarda bulunmaktan mutlu olduğunu söylüyor.

Şirketlerin faaliyet gösterdikleri alanda, tüketicilerinin “gelişmesiyle” ilgi olmalarını hem ahlaki hem işlerinin devamlılığı açısından gerekli gördüğüm için P&G’nin yıllardır istikrarlı bir şekilde sürdürdüğü kadınlara güç veren çalışmalarına da özellikle yer ayırdık söyleşimizde.

Design Thinking (#TasarımOdaklıDüşünme)’nin de P&G için bir moda değil, on yıllardır iş yapma şeklini oluşturduğunu öğreniyoruz. Kendisinin değer yaratma formülü ise (hızlanma, veribilimini içgörüyle birleştirme, hikayeleştirme, basitleştirme ve aksiyonu sahiplenme) birçok organizasyona ve kişiye kılavuz olacak nitelikte.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin