Kitap Kulübü’ne yaz geldi

der ya Kitap Kulübü’nden size iki haberim var:

Mayıs-Ağustos ayında okuyacağımız kitaplara karar verdik. Malum yılda üç kez üyelerimizin önerilerinden bir kısa liste oluşturuyorum. Bunlar arasından üç kurgu-dışı (iş dünyası, kişisel gelişim, sosyal bilimler, psikoloji vb) ve bir kurgu eser seçiyoruz, Patreon destekçilerimin oylarıyla. Sonra her ayın son Çarşamba günü Zoom’da saat 21:00’de buluşup (bir saat onbeş dakika süreyle) kitaplar hakkında duygu ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz.

(Mayıs’24) Yapay Zeka 2041: Geleceğimiz İçin On Vizyon – Kai-Fu Lee, Chen Qiufan
(Haziran’24) Ustalık – Robert Greene
(Temmuz’24) Akıntıya Karşı: Bizi Aşağı Çeken Psikolojik Güçler – Dan Heath
(Ağustos’24) Üç Cisim Problemi – Cixin Liu

Bazen de yazarlı buluşmalar yapıyoruz yakın dönemde yayınlanan kitaplar arasından seçtiklerimizle. Bu Pazartesi akşamı Zoom’daki buluşmamızda Sevgili Güldem Berkman‘ı ağırlıyoruz, kendisiyle “Hikayeyi Anlarsan Mümkün” adlı kitabını konuşacağız. Uzun yıllara dayanan farklı sektörlerde ve global şirketlerde üst düzey yöneticiliğe ilişkin tecrübelerini, geleceğe dair düşüncelerini ve önerilerini bu haftasonu bir solukta okuyabilir ardından, aşağıdaki linkten kayıt olup aramıza katılabilirsiniz.

Okuduğumuz kitaplara ve seçkimize göz atmak için

Kitap Kulübü’ne ücretsiz üye olmak için

Dilerseniz paylaşımlarıma ve topluluk çalışmalarıma küçük bir katkı vererek Patreon destekçilerime sağladığım ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın