Johann Hari’nin kitap kulübümüze mesajı var

“Herkese merhaba. DYF Kitap Kulübü’ndeki herkesi selamlıyorum. Stolen Focus’u okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Türkiye’yi çok seviyorum. Benim için özellikle heyecan verici olan, Türkçe baskının, kitabımın dünyanın herhangi bir yerindeki baskıları arasında en iyi kapağa sahip olduğunu düşünmem. Size katılamayacağıma üzgünüm, bir sonraki kitabımı bitiriyorum ve herhangi başka bir şey yapmak için zaman ayırırsam yayıncım beni “çarpacak”. Ama kitabı okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Beğenmediyseniz özür dilerim. Okuduğunuzu bilmek gerçekten çok heyecan verici. Hoşça kalın.”

Bu mesajı gönderen son zamanlarda Türkiye’de çok popüler olan, hakkında bir çok yazı, podcast üretilen “Çalınan Dikkat” kitabının yazarı İngiliz gazeteci/yazar Johann Hari. İnanabiliyor musunuz, adam işinin gücünün arasında bu nahif ve tatlı mesajı videoya kaydetmiş ve göndermiş.
Kitap Kulübümüz 34 aydır her ayın son Çarşambası toplanıyor. Kağıt üstünde üye sayımız 1200’e ulaştı ama şimdiye kadar en az bir toplantıya katılan kişi sayısı 400. Tabii çok değerli bir müdavim grubu var, onlar sürekli yeni önerilerle desteklerini hissettiriyorlar; evden, otelden, hatta misafirlikten veya yurt dışından bile toplantılara katılıyorlar. Onlardan biri olan Sevgili Cem Cagatay Karaali, ki doğuştan bir girişimci olduğuna inanıyorum, okuduğumuz kitapların yazarlarını davet etmemizi öneriyordu. Bu çok tabii bir talep ve başka üyelerimiz de dile getirdiler, hatta aracı da oldular, bu yaz buna başladık, şimdiye dek Sevgili Hülya Mutlu ve Mahfi Eğilmez üstad konuk olmuşlardı. Cem bunu daha da ileri götürüp yabancı yazarları da davet etmeyi önerdiğinde, ne yalan söyleyeyim buna pek ihtimal vermemiştim. Oysa ben de podcastimde yabancı konuklar ağırlıyorum, şimdiye dek Avustralya’dan en uçtaki ABD eyaleti Seattle’a kadar konuklarım oldu ama bunu düşünememiştim.

Ekim ayındaki toplantımızdan birkaç gün önce Cem beni aradı ve önce Hari’den bir yanıt aldığını söyledi, ardından video mesajı kaydedip gönderdiğini söyleyince çenem düştü. Bunu da toplantımızda paylaştık ve biz de hemen ona hep yaptığımız gibi kitapla poz vererek bir video teşekkür mesajı çektik ve gönderdik. Adam ona da yanıt vermiş ve çok sıcak bir teşekkür etmiş iyi mi? Cem’e bu jesti ve ilham kaynağı olduğu, kulübe ve üyelerine böyle değerli bir anı kazandırdığı için ne kadar teşekkür etsem az. Çıta daha yukarı çıktı şimdi!

Bütün bunların üstüne dün 27 Aralık’taki buluşmamızda konuşacağımız “Ressam Vasıf’ın Gizli Aşklar Tarihi” adlı kitabın yazarı Murat Gülsoy Bey’den bir mesaj aldım. Yaptığımız davet üzerine kendisi de toplantımıza katılabileceğini bildirdi. Ona da teveccühü için çok teşekkür ediyoruz ve heyecanla bekliyoruz.

Siz de aramıza katılmak isterseniz üyelik formu linki aşağıda. Yahu aşk olsun sana Mete, böyle bir topluluk kurduğun ve yönettiğin için benden sana bir kahve diyorsanız, Patreon linki de hemen altında 😆

Kitap Kulübü:
https://www.der-ya.com/dyf-kitap-kulubu
Patreon sayfam:
https://www.patreon.com/MeteYurtsever/about

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin