Desteğinize talibim

Uzun zamandır yapmak istediğim bir şeydi video üzerine eğilmek. Gözümde büyüdü de büyüdü. Hem yazıyorum, hem podcast yapıyorum, o da eksik kalsın diyemedim.

✍🏻Yazmak hem keyif aldığım, hem zorlanmadığım üretim alanım.
🎙️Podcast beni zorluyor bazen (planlaması, araştırması, düzenlemesi) ama o da başka bir keyif, tanımak istediğim yeni insanlarla tanışıyor, yeni bakış açıları kazanıyorum.
📹Video ise yapması en zor gelen, (kendi) yüksek standartlarımı karşılamamın en zor olduğu alan. Süsünün, detayının bitmediği, beni kesmediği bir üretim. Çekmesi ayrı, performans göstermesi ayrı, düzenlemesi apayrı bir dert, benim için. Başlayınca bir sürü güzel fikir geliyor aklıma, becerebilsem neler yapacağım. Üzerimde en büyük baskıyı oluşturan ise medya içinde en büyük müşteri kitlesine sahip olması, çünkü tüketimi en eğlencelisi, en oyalayıcısı.

Bu yaz tüm içerik ve topluluk çalışmalarımı gözden geçirdim, bazı değişiklikler yaptım, yeniden bir çerçeveye oturtmaya çalıştım. Diğer yandan bir Patreon hesabı açtım. Bütün bunları anlatmam gerekiyordu. Videodan daha iyi bir yol olamazdı. Ara, ara birkaç haftada söyleyeceklerimi yazdım, bir akşam çektim, üç gündür de düzenlemeye çalışıyorum. Bir programda başladım yılıp yarıda bıraktım, başka bir programda bitirdim. Tam istediğim gibi oldu mu, tabii olmadı, ama insan içine çıkamayacak kadar da değil.

Asıl sizin yorumlarınızı çok merak ediyorum. Hem içerik hem tarz olarak. Sizde neler merak uyandırdı, neyi daha iyi anlatabilirdim, en çok neyi beğendiniz veya beğenmediniz, sizi destek olmaya ikna etti mi, neden? Hangisini yanıtlasanız kabulüm. 🤗 Şimdiden çok teşekkürler.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın