Gençler İLER İDE!

Ülkenin geleceği hakkında ümitsizliğe düşenlere bir tavsiyem var; gençlerle bir araya gelsinler!

Pazar gününü pırıl pırıl 85 kadar genç ile geçirdik. 6 aylık bir süreçte Shell Gençlik Sosyal Yatırım Programı #İLERİDE kapsamında aldıkları eğitimleri tamamladılar ve sosyal konularda sürdürülebilir ve inovatif çözümler getiren projelerini sundular.

Atık yönetiminden, yosunlarla hava temizlemeye, metan gazından enerji üretiminden sürdürülebilirlik hakkında bilinçlendirme programlarına uzanan 11 proje dinledik. Hepsi de detaylı bir şekilde çalışılmış, araştırılmış, bütçelendirilmiş. Bu çok teknik detay sorsak yanıtlayamayacaklar, utandırmasak mı dediğimiz sorulara dahi cevap yetiştirdiler. Aşk olsun size gençler!

4 proje tohum desteği almaya hak kazandı. Ama tüm katılanlar #ShellTürkiye ve yeni nesil öğrenme platformu Bilim Virüsü iş birliğindeki bu programdan 21.yüzyıl becerilerini geliştirerek ayrıldılar. Bununla yetinmeyip ilk dörde giremeyenler de projeleri hakkında geri bildirim istemekten geri kalmadılar, bu da çok hoşuma gitti. Her hafta online’da buluşmaya da alışmışlar, şimdi ne yapacağız diye hayıflanıyorlardı.

Birlikte üretmenin, iş bölümünün tadına vardılarsa bundan vazgeçemezler. İşte en iyi haber de bu!

Bu projenin iki taraftaki mimarları Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü Sevgili Meltem Okyar Perdeci, Bilim Virüsü Kurucusu Sevgili Şule Yücebıyık‘a ve değerli ekiplerine beni de bu projeye dahil ettikleri için çok teşekkür ediyorum.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin