Konuklarımıza sorusu olan?

Açık mikrofon bu dönemin en popüler yayınlarından oldu. Böyle ciddi konularda tartışmalar çok uzun zamandır olmuyordu. Siyaset Meydanı gibi programlar yerini, her konunun uzmanlarının (yanlış anlaşılmasın bunlar farklı kişiler değil, aynı kişiler) bir moderatör eşliğinde “tatlı-tatlı” atıştığı programlara bıraktı.

Biz zaten risk almak, müdahil olmak peşinde değiliz, “birileri konuşsun biz dinleyelim”e meyilliyiz. “Nasıl çaktı lafı” ise bizi en keyiflendiren veya paylaşılan içerik sanırım.

Sosyal medya sayesinde herkes kendi fikrini daha rahat ifade eder hale geldi belki. Tabii büyük çoğunluk hala izleyici, pek azı da reaksiyon (etkileşim) gösteriyor paylaşımlara.

YouTube ise sözünü sakınmayanların, başta birçok işinde parlayan gazetecinin mecrası haline geldi. İzleyiciler de onlarla chat üzerinden etkileşime geçmeye, soru sormaya başladılar.

En son da Babala TV’de gençler soru sormak için yarışıyorlar. Soruların kalitesi değişse de herkes yaptığından çok emin ve gururlu. Ben bunu seviyorum, gençler soru sorsun. Üniversitelerin öğrenci kulüpleri beni çağırdığında artık diyorum ki, ben 20 dakika bir şeyler anlatayım ama sonra soru-cevap olsun. Benim anlattıklarım daha önce konuk olduğum programlarda youtube’da var, beni bulmuşsun, aklına takılanları sor. Maalesef katılan 40-50 kişiden karşılıklı sohbet ettiğimiz 2-3 kişi oluyor, gerisi üzerinde ismi olan siyah kareler, sorduğum çoktan seçmeli sorulara bile emoji ile cevap vermeye çekinir gibiler.

Gençler böyle de büyükler farklı mı? Bence büyüklerde sosyal baskı çok daha büyük, eğitimlerde bunu görüyorum.

Bir araba laf ettim; şunun için. ☺️ Önümüzdeki günlerde podcastimde sevdiğiniz ve keyifle takip ettiğinizi bildiğim iki konuğu ayrı ayrı ağırlayacağım. Sevgili Damla Ömür Tantekin ve Sevgili Cenk Caner. Kendilerine sormak istediğiniz sorular mutlaka vardır, zira ikisi de biraz esrarengiz karakterler, Damla’nın tadına doyulmaz, bizi alıp götüren görselleriyle bitmesin istediğimiz Pazar yazılarının; Cenk’in müzik ve sinema üzerine engin bilgileriyle harmanladığı ağzımızı açık bırakan videolarının takipçisiyiz ama haklarında çok fazla şey bilmiyoruz. ☺️

Sorularınızı linkte vereceğim adrese ayrı ayrı kaydedebilirsiniz. Zamanım ölçüsünde onları sizin sesinizle yayına alacağım, onlar da yanıtlayacaklar. Böylece canlı konuklu bir program olmasa da öyleymiş gibi olacak. 😄 Hadi sorularınızı bekliyoruz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin