Sana dün SkyView’dan baktım

Dün akşam Sevgili Cenk Caner yine güzel bir anekdot anlattı buluşmamızda. Walt Disney 1955 yılı Temmuz’unda ilk Disneyland’i Anaheim California’da açtığında, ziyaretçilere “misafirler” diye hitap etmelerini tüm çalışanlara tembihlemiş. Bu aynı zamanda konaklama endüstrisinde bir devrim olmuş ve müşteri’ler misafir’liğe terfi etmişler. Bu da doğal olarak Disney’in deneyimi sürekli ileri götürme stratejisinin bir parçası.

Address Hotel Genel Müdürü Ahmet Antepli Bey’in bize söylediği de Disney’in felsefesine paraleldi, otelin düsturunu tanımlarken; “fantezi yaşatmak istiyoruz”.

Emaar’ın Üsküdar’daki kulelerinin en yükseğinde 47.katta cam balkonda yürürken ve İstanbul’u 360 derece seyrederken buna inanabilirsiniz.

Address Hotel’i duymamış olabilirsiniz, ben duymamıştım, Dubai merkezli Emaar Hospitality Group’a aitmiş. Kesinlikle farklı bir havası, modernize edilmiş bir oryantalliği var. Mimarisine diyecek yok, ağırlanırken mahçup olacağınız bir özen var. Umarım siz de ziyaret ederseniz aynı deneyimi yaşarsınız.

Dün akşam da mizahın yaşamımız üzerindeki etkisinden, konfor alanından kaygıya değil heyecana açılmaktan ve hayatını iyiliğe gönüllü olarak adamaktan konuştuk. Lütfen gönül koymayın, orada olmasanız da biz hep birbirimizden öğrendiklerimizi ve bizdeki çağrışımlarını burada sizlerle paylaşıyoruz. Öte yandan bir şey kaçırmıyorsanız da mutlaka birşey kaçırıyorsunuzdur, ona birşey diyemem 😄

Gecenin organizasyonunda emeği geçen başta Sevgili Cenk Caner ve Emre Başkan olmak üzere, ev sahipleri Ahmet Antepli, Ates Surmen, Yigit Emen, kıymetli ve candan Address Hotels + Resorts İstanbul ekibine çok teşekkür ediyorum.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin