Kütüphaneler haftasında seçim

19-25 Nisan Kütüphaneler Haftası olarak kutlanıyor. Aslında bu hafta UNESCO’nun 1995 yılında aldığı bir kararla 23 Nisan’ı Dünya Kitap Günü olarak ilan etmesiyle 100’den fazla ülkede kutlanan bir tarih haline gelmiş.

Tesadüf bu ya, biz de DYF Kitap Kulübü’müzde bu hafta önümüzdeki 4 ayda okuyacağımız kitapları belirliyoruz.
Önce geçtiğimiz hafta üyelerden kitap önerilerini topladım. Son bir senedir yaptığımız gibi bu 4 ayda bir kurgu eser kotamız var, diğerlerini podcastimin de konularını oluşturan bilim, kişisel gelişim, iş dünyası anlanlarından seçiyoruz.

Biraz zorlanarak da olsa bir kısa liste oluşturdum. Bunu yaparken Goodreads skorlarına göz attım, son okuduklarımızla konu olarak tekrar oluşturmayacak şekilde, bir ölçüde türk/yabancı yazar dengesini gözeterek, geçtiğimiz oylamada kılpayı seçilemeyen kitapları da bu listeye dahil etmeye özen gösterdim

Seçmen sayımız (yani e-posta adresi ile kayıtlı üye sayımız 1000’i geçti). Oylamada şu an 129 oy kullanıldı ve kıran kırana bir mücadele var ilk 4 sıra için.

Bence kitap kulübümüze katılmak için çok uygun bir zaman.
Hemen kaydolabilirsiniz ve oyunuzu kullanabilirsiniz, bir oy bir oydur. 😊

Kitaplar hakkında tanıtım yazılarını kolaylık olsun diye bir araya topladım

Bu arada 26 Nisan akşamı ise her ayın son Çarşambası yaptığımız gibi Zoom’da buluşacağız ve Stoacının Günlüğü’nü konuşacağız. Bekleriz.

Hepinize sevdiklerinizle ağız tadıyla mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyorum. 🍬

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın