Resim: John Schnobrich / Unsplash

Notion Kullanıyoruz

Bu satırları okuyorsanız ve beni takip ediyorsanız siz de muhtemelen dünyada nispeten en adil dağıtılmış kaynak olan zamanı cömertçe harcamaktan rahatsız oluyorsunuz ve daha iyi kullanmak için çareler arıyorsunuz.

Dün akşam Kasım ayında WhatsApp üzerinde kurduğum “Notion Kullanıyoruz” grubundaki, verimlilik tutkunu bir grup insanla bir buluşma gerçekleştirdik.

Aramızdan dört kişi Notion’ı işyerlerinde ve günlük işleri düzenlemede nasıl kullandığını ekranını paylaşarak gösterdi. Notion’ın nasıl iş takibinde ve çözüm ortaklarıyla iletişim anlamında kapsamlı bir rol üstlendiğini, e-postaları saf dışı ettiğini gördük. Bir start-up’ta ise nasıl Asana ile paralel çalıştığını ve sunumlarda ve yazışmalarda şirketin eli ayağı olduğunu gördük. AI ile üstüne bir boyut daha eklendiğini unutmamak lazım.

Bir saatin sonunda her gün biraz zaman ayırıp Notion’daki şablonlarımız üzerinde çalışmaya sanırım ikna olduk. Kaynak web siteleri, you tube videoları da paylaşıldı. Bu buluşmaları aylık olarak düzenlemeye niyetleniyoruz. Hatta muhtemelen Notion ile de sınırlı tutmayabiliriz, başka verimlilik yazılımları ve uygulamalarını da katabiliriz. Bunu zaman gösterecek.

Topluluklar çok önemli ve değerli. Bu bilgi ve mesaj sağanağından başka türlü korunmak ve filtrelemek mümkün değil. Yoksa sele rüzgara kapılmak işten değil.

İşte bir başka topluluğumuzun, DYF Kitap Kulübü’nün 27inci buluşması (her ayın son Çarşambası olduğu gibi) bu akşam. Brené Brown’ın Mükemmel Olmamanın Hediyeleri’ni konuşacağız. Okumadıysanız bile dinleyici olarak katılabilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

2 yorum