Resim: Storytel

Bütün kalbinle yaşama rehberi

“Olmanız gerektiğini düşündüğünüz kişiyi bırakın, olduğunuz kişiyi kucaklayın” diyor, “Mükemmel Olmamanın Hediyeleri” adlı kitabında Brené Brown.

Asla yeterince iyi değilim. İnsanlar ne düşünecek? Herkes bana bakıyor, sakin olmalıyım. Komik görünüyorum! Kendimi toparlamam lazım. Eyvah rezil oldum, şimdi ne yapacağım? düşünceleri size tanıdık geliyor mu?

Tabii ki geliyor çünkü hepimizde olan düşünceler. Bu kitap bir kişisel gelişim kitabı değildir. Hayatı bütün kalbinle, kendine dürüst olarak yaşama devrimine katılmak için bir davettir. Her birimizin “Benim hikayem önemli, çünkü ben önemliyim” demesiyle başlayan küçük, sessiz, temel bir harekettir. Dağınık, kusurlu, asi, hayatında bir sürü hatalar yapmış, ama aslında altın kalpli, zarafet dolu ve keyifli yaşamlarımızla sokaklara dökülebileceğimiz bir harekettir. Öyle değilken her şey yolundaymış gibi yapmayı bıraktığımızda gelen özgürlükle beslenen bir harekettir. Ve gerçek kişiliğimizle buluşmak için içimizden yükselen bir çağrıdır.

Bu üstteki paragraflar da kitabın tanıtım yazısından. Kitap gerçekten insanın duygularını anlaması ve kabul etmesi için taze bakış açıları sunuyor. Ben henüz yarısındayım ama kitabı tartışacağımız kitap kulübümüzün Mart ayı buluşmasını merakla bekliyorum.

Siz de hemen kitabı edinip 29 Mart’taki online buluşmamıza katılabilirsiniz. Kitap kulübüne kayıt olmak için linkteki sayfanın en altındaki formu doldurup gelen mesajlarla whatsapp grubuna ve web sitesindeki üye alanına ve kulüp hakkında SıkSorulanSorular‘a erişebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın