DYF Kitap Kulübü Kasım’22 Toplantısı

Dün akşam kitap kulübümüzün 23üncü buluşmasında Carol Tavris & Elliot Aronson’dan Hatalar Psikolojisi adlı kitabı konuştuk.

Tavris ve Aronson sosyal psikoloji alanında çalışan iki bilim insanı.
Kitap insanın en temel “arızasını” işliyor, bilişsel uyumsuzluk. İki inanç, düşünce veya eylem arasındaki çelişki karşısında nasıl bu çelişki yokmuş gibi davranabildiğimizi açıklayan teori. Sigaranın zararını bilip içmeye devam etmekten, aşı karşıtlığına, pazara kadar değil mezara kadar desteklediğimiz her şeyde bu etkiyi görmek mümkün. Pazartesi günü bu ilginç konudaki görüşlerimizi, kitaptan aldığımız notları podcastte dinleyebilirsiniz.

Aralık ayında ise Robert T. Kiyosakiq’in Zengin Baba Yoksul Baba adlı kitabını okuyacağız, toplantımız her zaman olduğu gibi ayın son Çarşambası, yani 28 Aralık saat 21:00’de.

Kitap kulübümüzde podcastimin ve bence değer yaratmanın çerçevesini oluşturan davranış bilimi, kişisel gelişim, girişimcilik, pazarlama ve inovasyon başta olmak üzere iş dünyası alanından kitaplar okuyoruz. Dört ayda bir ise bir kurgusal roman seçiyoruz.

Bu arada bu ay önümüzdeki 4 ayda okuyacağımız kitapları oylayıp seçeceğiz. Öncesinde bize kitap önerilerinde bulunmak ve oylamaya katılmak için elinizi çabuk tutmanızı öneririm.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin