Notion çıl-dır-mış!

Notion yeni yapay zeka özelliğinin Alpha versiyonu için (yani yayın öncesi versiyonu için) deneme bekleme listesi oluşturduğunu ilan etti.

Aşağıdaki videoyu izleyin ve şapka çıkarın!
Olay Siri’yi falan geçmiş, “Siri bana şu şarkıyı çal”, “bana bir fıkra anlat” falanı fena halde geçmiş.

Resmen gelecekten bir fragman izliyorsunuz. Mesela Notion AI’ı anlatmak için bir blog post yazmak istiyorsunuz, komutu verip üret diyorsunuz, şakır şakır önünüze bir sayfa yazı dökülüyor, sonra istediğiniz gibi şekillendirin.

Sonra (burası beyin yakar) diyelim ki fikir geliştirirken sıkıştınız bir noktada, beyin fırtınası fonksiyonu ile “bana Notion AI’ı piyasaya sürmek için 5 fikir ver” diyorsunuz, şakırt diye 5 uygulama fikri veriyor; bir video çek, influencerlara kullandır vs gibi. Tamam diyebilirsiniz ki, google’a da yazsam çıkıyor. Ama liste halinde, sizin akıl defterinize, hemen düzeltmeye başlayacağınız şekilde değil. Google’da bu arattığınıza tam uyan bir paylaşım varsa da, sizin yapacağınız gibi kes yapıştır yapmıyordur yapay zeka, bir filtreleme, bir sentez yapıyor olmalı. Müthiş bir akıl desteği, tam anlamıyla akıllı bir asistan.
Bunların yanı sıra gramer, imla düzeltme ve çeviri de yapıyormuş, hadi bunlar yeni değil ama güzel tabii.

Bilmiyorum ben heyecanlandım, bakalım nasıl çalışacak.
Eğer siz de listeye adınızı yazdırmak ve herkesten önce bu özeliği test etmek isterseniz, bu linki kullanabilirsiniz. Bu beni de biraz önlere itmenizi sağlayacakmış.

Bu arada eğer sırf Notion ipuçlarını, keşiflerinizi, kullanımınızı paylaştığınız bir whatsapp grubunuz varsa, çok rica ediyorum, bu fakiri de alın, illa bir yardımım olur, benim de size. Yoksa da öyle bir grup kursak fena olmaz mı? 😉

İşte bizim kurduğumuz “Notion Kullanıyoruz” topluluğu, hemen formu doldurup aramıza katılabilirsiniz.

Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin