Resim: Tima Miroshnichenko / Pexels

Gençler “Forward”!

İş hayatına başlamış ama 5 yılını doldurmamış, şu anda çalışan veya çalışmayan, orta/iyi düzeyde ingilizce bilen üniversite mezunu gençler için bulunmaz fırsat!

London Business School’da katıldığım Making Innovation Happen programında eğitmenlerden biri strateji profesörü Jessica Spungin idi. Dün bir paylaşım yapmış. McKinsey’ye ilk girdiğinde 9 hafta boyunca hiçbir ekip toplantısında veya müşteri ile yapılan toplantıda söz almamış. Tabii bu durumu performans değerlendirme raporuna oldukça kötü yansımış, daha açık ve tesirli iletişim kurması/yazması konusunda tavsiye almış. Yorumlarda onun şimdiki halini iyi bilen bağlantılarının (benim de tabii) okuduklarına inanamadıklarını görüyorsunuz. Hatta bu raporu çerçeveletip sonraki yıllarda partner olarak çalıştığı McKinsey’deki odasına asmış, junior’lara göstermek için, şu an size ne söylendiğinin ve hangi durumda olduğunuzun önemi yok, yeter ki siz vazgeçmeyin!

Danışmanlık alanındaki sohbetlerde adını kinaye ile anmadan pek geçmesem de, McKinsey çalışanlarının (yüksek niteliklerinin) hakkını hep veririm. Dünya çapında çalıştıkları bütün büyük müşterilerden gözlemle ve yaptıkları çalışmalarla edindikleri tecrübe de yabana atılacak gibi değildir. McKinsey başta tanımladığım hedef kitle için Forward adında bir program açıyor. Bu, yeni düşünme biçimleri geliştirebileceğiniz, kendinize güveninizi artırabileceğiniz ve “amaç”la liderlik etmeyi öğrenebileceğiniz üç seviyeli bir öğrenme yolculuğu. Programın sonunda, McKinsey Forward dijital rozetini alma ve yaşam boyu öğrenen gençlerden oluşan özel bir küresel ağa katılma şansını elde ediyorsunuz. 5 ay boyunca haftada iki saat ayırmanız, dersleri takip edebilecek kadar bir ingilizceye sahip olmanız yeterli. En güzel haber ise bütün bunların ücretsiz olması! Başvuru linki burada. Herkese bol şans! Kabul alırsanız bana da bir haber sarkıtmayı unutmayın lütfen 😊

Son başvuru tarihi: 28 Kasım 2022

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin