DYF Kitap Kulübü ile Var mısın?

Değer Yaratmanın Formülü Kitap Kulübünde her ay olduğu gibi Ekim ayının son Çarşamba günü 22’inci buluşmamızda Doğan Cüceloğlu’nun Var mısın? adlı kitabını konuştuk. Bu bölümde katılımcılarımızın kitaba ilişkin görüşlerine yer veriyorum.

Bu kitap Doğan Cüceloğlu’nun son kitabı olma özelliğini taşıyor, biliyorsunuz kendisini 16 Şubat 2021’de kaybettik, bu kitabın ilk basımı ise Ocak 2021 tarihli. Bu aslında bir söyleşi kitabı. Gazeteci televizyoncu Deniz Bayramoğlu, ki kendisi Gündem Özel adında çok güzel bir program hazırlayıp sunuyordu. Bu kitapta da güzel bir söyleşi ile hem Doğan Hoca’nın hayat hikayesini hem de toplumumuza ait görüşlerini okuyoruz. Hocanın birbirinden çok farklı iki kültürde yaptığı gözlemler ve edindiği birikim ile eriştiği bilgelik ile bize farkındalık katıyor. Onun 83 yaşında da hala kendini geliştirme, kendisiyle savaşma ve hayata değer katma çabasından ilham alıyoruz.

Bu bölümde de söz alan arkadaşlar sırasıyla:

Yavuz Abut, Yasemin Parlak Demir, Gamze Çamurluoğlu, Aycan Acar Şahin, Arzu Karaahmetoğlu, Seda Diril Boyraz, Yasemin Karakaya, Ayşegül Çetin, Talha Çelik, Dilek Geçit, Mine Karataş, Hatice Ergüven Doydum ve Mustafa Bekmezci

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın