Çalışanlarınızın neye ihtiyacı var ve size söyleyemezler?

🗓️ Sabırsız gibi duran müşterinize, talep ettiği raporu / teklifi hafta sonuna kadar göndereceğinize söz veriyorsunuz. Çok seviniyor, galiba beklentisini gereksiz yere aştınız.

✍🏻 Pazartesi sabahı yapılacaklar listenizi tıka basa doldurdunuz, Kafanızdakileri dökmeniz de, hepsini halledebileceğinizi düşünmek de kendinizi iyi hissettirdi, ancak yarısı geçen haftadan kalmıştı ve bu haftaya transfer edildi.

🚗Bir sonraki toplantınız 15:00’te şehir merkezinde, oraya ulaşmak için en uygun zamanınız 45 dakikaydı, ofisten 14:15’te ayrılmayı planlıyorsunuz.

Teslim zamanına yetişmek için muhtemelen önemli bir fazla mesai yapacaksınız, yapılacaklar listenizin yarısı muhtemelen gelecek haftaya sarkacak ve muhtemelen randevunuza 15 dakika veya daha fazla geç kalacaksınız.

Neden bunu yapmaya devam ediyoruz?
Çünkü iyimserlik önyargısı, planlama yanılgısı, zaman indirimi ve bikeshedding’den (bisiklet sundurması ile uğraşmaktan) muzdaripiz.

Önyargılarınızı bilmek kesinlikle sorunun yarısını çözer. Melina Palmer, mikro anlara odaklanarak sorunun geri kalanıyla başa çıkmanıza yardımcı olmayı ve uygulamalarınızda küçük değişiklikler yapmanızı gerektirecek ipuçları sağlamayı vaat ediyor, yeni kitabında. “What Your Employee Needs and Can’t Tell You” davranışsal ekonomiden elde edilen içgörülerle desteklenen bir değişim yönetimi kitabı.

Not: Yukarıda bahsedilen dört faktörü merak ediyorsanız bölümümüzü dinleyebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın