Melina Palmer ile Daha İnce Düşünmek

Geçen hafta Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde konuğum The Brainy Business CEO’su ve Brainy Business Podcast’inin ev sahibesi Melina Palmer idi. Bu bölümde konuştuklarımızdan çıkardığım Türkçe özeti sizinle paylaşıyorum.

Melina’nın Brainy Business podcast’inin sadık bir dinleyicisiyim. Bir davranış ekonomisi meraklısı ve podcast yayıncısı olarak, misafirlerini ve her bölüm için bağlantıları, notları düzenleme şeklini çok ilham verici buluyorum. İlk kitabı “Müşteriniz ne istiyor ama söyleyemiyor”u okumuştum, sonra ikinci kitabı “Çalışanınızın neye ihtiyacı var ama söyleyemiyor”u yayınlamak üzere olduğunu öğrendim. Onu podcast’ime davet etmek için harika bir fırsat olduğunu düşündüm.

Melina’nın kitaplarının, davranış ekonomisini uygulayarak müşteri memnuniyetini ve organizasyonel değişimi sağlamak için pratik bir rehber olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz hafta başında raflarda yerini alan son kitabı şunları kapsıyor:
🧠 Beynimizin değişimle karşı karşıya kaldığında gerçekten nasıl çalıştığı
🧠 Bilinçaltı beynimizin karar vermek için kullandığı temel önyargılar ve kavramlar hakkında içgörüler
🧠 Öğrendiklerinizi kullanmaya nasıl başlayacağınıza dair ipuçları içeren “Hemen Uygula” bölümleri

Bir organizasyondaki değişimi yönetmekten sorumluysanız, bu kitabı size hararetle tavsiye ederim. Melina’nın DYF dinleyicileri için sunduğu, kitapların ilk bölümlerini ücretsiz olarak indirebileceğiniz link burada.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin