Yetişin IT’ciler, adam boğuluyor!

Türkiye’de en büyük lüks ihtiyacınız olduğunda işinizi görecek doğru kişiye ulaşabilmek.

Bahçedeki ağacın derdini anlayacak ve uygun tedaviyi yapacak bahçıvan, duvardaki nemin nereden geldiğini anlayacak ve izole edecek usta, buzdolabının yenisini aldırtmadan tamir edecek servis vs vs.

Sağlık, hukuk gibi konulara girmiyorum orada başka sistemsel işler var. Benim kastım daha çok bir kişinin uzmanlığına dayalı işler. Tabii insanın yaptığı işi sevmesi, işini iyi bilmesi ve namuslu olması gerekiyor. Hani meşhur hızlı/kaliteli/ucuz üçgeni var ya, sadece ikisini seçebilirsin… Bu da o hesap. Ücret kısmını hiç katmıyorum, daha fazla para vermek tecrübeme göre işin kalitesine etki etmiyor (hele yazlıkçılar beni çok iyi anlarlar).

😒Neyyyyse… Sizden yukarıdakiler konusunda yardım istemeyeceğim tabii. İçerik üretimiyle haşır neşir olduğumdan beri belli başlı programlarda uzman birirlerini bulmakta zorlanıyorum. Bunlar genellikle verimlilik araçları. Bir kısmını başımı gözümü yarıp öğrendim. Sağolsun meraklı ve paylaşmayı seven yabancılar youtube’da eğitim videoları yayınlıyorlar, hatta bazılarına para verip aldım ama programı daha iyi kullanmak için çok zaman ve emek vermeniz gerekiyor, sonra farkına varıyorsunuz ki, bütün istediklerinizi o program karşılamıyor veya yeni bir program çıkıyor. Sizin düzeninizi kurmanız aylar alıyor, o da boşa gidebiliyor.

Diyorum ki, aşağıdaki programlarda/servislerde kendine güvenen, nerd’lük seviyesinde becerikli ve meraklı kişiler var mı burada? Ben onlara derdimi anlatsam onlar çözüm önerse, yol gösterse, gerekiyorsa oturup yapsa. Parası karşılığı veya hizmet takası ne isterlerse hazırım, yeter ki işinin ehli olsun. Lütfen bu sizseniz veya öyle birinden hizmet aldıysanız bana özelden, tüzelden ama tez elden yazın!

🛠️ Woocommerce
🛠️ Iyzico abonelik
🛠️ Notion
🛠️ Airtable
🛠️ Mailerlite (veya başka bir e-posta programı)

Tartışmaya katılın

2 yorum

Okumaya devam edin