Selin Kılıç ile Girişimcilik Mentörlüğü

8 haftalık bir aradan sonra Değer Yaratmanın Formülü | Podcasti tekrar yayında. Bana sanki daha fazla gibi geldi. Öte yandan podcastimin dinleyicilerinin tamamı ya beni çok yakından takip ediyorlar (ara vereceğimi duyurmuştum) ya da farkına bile varmadılar, kimse dönüp sormadı. 😄

Yeni sezonu 135.bölümde ağırladığım konuğum eğitmen ve girişimci mentörü sevgili Selin Kılıç ile açıyoruz.

DER-YA kurucu üyelerinden Selin ile KOBİ’ler ve girişimciler ile olan mentörlük deneyimlerinden konuştuk. KOBİ’lerle olan ilişkisi bankacılık döneminde kadar uzanıyor. Halen ekonomi ve istihdamda çok büyük bir yere sahip KOBİ’lerin mali disiplinde ve hedef belirlemede sıkıntı çektiklerinden, ancak bu konuda kendilerini geliştirmek isteyen şirketleri görmekten büyük keyif aldığını paylaştı.

Öte yandan girişimcilik dünyasının yurtdışındaki örneklerinden farklılıklarının altını çizdi ve ayağı yere basmayan, duygusal dayanıklılık gibi psikolojik yeterliliğe sahip olmayan girişimcilerin işlerinin çok zor olduğundan bahsetti.

Girişimlerin asıl güçlüğünün satışın üstesinden gelmek olduğunu uzmanlığı olan satış pazarlama penceresinden anlattı. İnovasyonun rolü ise değindiğimiz son başlıktı. İnovasyonun teknoloji demek olmadığını ve sadece ürünle de sınırlı olmadığından konuştuk.

Söyleşimizi linkten veya dilediğiniz platformdan dinleyebilirsiniz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın