Ömür Doğan ile Bir Ömür Yaratıcılık

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinin bu bölümünde yine DER-YA’da ağırladığımız bir konuğum vardı, öğrenme tasarımcısı ve eğitmen Ömür Doğan.

Önce bu podcast kaydını gerçekleştirdik, üyeler huzurunda, sonra dinleyicilerin katılımıyla soru-cevaplarla sohbetimize devam ettik. Dolayısıyla podcastte sadece ilk bölüm var.

Bir eğitimci olarak kendisine öncelikle eğitim sistemimiz hakkında görüşlerini sordum. Bu sistemin artık ihtiyaçlarımıza karşılık vermediğini, soru sormanın, merakın geri planda kaldığını konuştuk. Ömür Doğan yaratıcılığın kitabını yazmış birisi dersem abartmış olmam zira “Bir Ömür Yaratıcılık” isimli bir kitabı var. Firmalara bu alanda destek olurken yaratıcı dramadan LEGO Serious Play’e birçok teknikten yararlanıyor. Bize de yaratıcılığına katkıda bulunan kendi rutinlerinden örnekler verdi. Değindiğimiz diğer bir ilginç konu ise beynimizin alışkanlıkları mı yenilikleri mi daha çok sevdiği hakkındaydı.

Yaratıcılığınızın önündeki engelleri nasıl kaldırabileceğinizi öğrenmek ve harekete geçmek için ilham almak istiyorsanız bu bölümü (linkten veya dilediğiniz podcast uygulamasından) dinlemenizi tavsiye ederim.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin