DYF Kitap Kulübü Mart’22 Toplantısı

Dün akşam DYF kitap kulübümüzün 15inci buluşmasını gerçekleştirdik. Jeffrey Young ve Janet Klosko’nun Hayatı Yeniden Keşfedin adlı kitabını tartıştık. Kendimize, ilişkilerimize bakışımızı köklerinden sallayan bir kitaptı, sanıyorum herkes okumaktan memnun kaldı ama sindirmesi zaman alacak. Yorumları Pazartesi günü yayınlayacağım podcast bölümüne bırakıyorum.

Ben yine rahat durmayıp bir güncelleme yaptım toplantı formatında. Geçen ay sinyalini vermiştim; sayımız arttıkça paylaşımlar hem sözel hem yazılı olarak artıyor. Hepsine sahip çıkmak ve kayda geçirmek için, notlarımızı kolektif olarak bir araya getireceğimiz bir ortam hayal etmiştim. Aslında hayal etmedim, direkt Miro’ya girdim ve bir şablon hazırladım. Miro bir eş zamanlı beyaz tahta uygulaması, merak ederseniz kulübümüz için hazırladığım rehber sayfaya göz atabilirsiniz.

Biliyorum kimse yeni bir program daha öğrenmek istemiyor ama ben de merak uyandırmaktan ve kışkırtmaktan vazgeçmeyeceğim, kendime hayatta yüklediğim görev bu sanırım (kitabı okuyanlara not: acaba bu hangi şemanın sonucu bunu ayrıca düşüneyim). 😏

İlk deneme tüm alanlarda verimli olmadı, insanlar programı anlamak, konuşanları dinlemek ve kendi düşünceleri arasında bocalamış olabilirler. Ama yine de öneriler kısmında bolca not toplanmış. Kitabın konusuna ilişkin bizde çağrışan kitap, podcast, film veya videoları paylaştık, resimde bulabilirsiniz. Şablonu biraz daha sadeleştirip denemeye devam. 😊

Nisan ayında Matt Haig’in Gece Yarısı Kütüphanesi adlı romanını okuyacağız. Bu aynı zamanda kulübümüzde okuduğumuz ilk kurgusal roman olacak. Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos döneminde okuyacağımız kitapları da Nisan toplantısına kadar (üyelerin önerilerinden yaptığım kısa listeden) oylamış ve seçmiş olacağız, 3 kurgusal olmayan ve 1 kurgu kitap.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın