Chip Walker ile Marka Amacını Harekete Geçir

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinin bu bölümünde geçtiğimiz hafta konuğum olan Chip Walker ile yaptığımız söyleşinin bir özetini paylaşıyorum.

Chip Walker, Maddison Avenue’da Wunderman, BBDO, Strawberry Frog, Young&Rubicam gibi efsanevi reklam ajanslarında planlama ve strateji rollerinde yer almış bir marka, iş, kültür stratejisti.
Şu anda Strawberry Frog’da Strateji Başkanı olarak çalışıyor. Öncelikle, reklam sektörüne katıldığı günden bu yana olan değişiklikleri sordum kendisine.

Sonrasında RepTrak ile geliştirdikleri Purpose Power Index’e (Amaca Yönelik Güç Endeksi) dayanarak insanların marka amacını nasıl değerlendirdiklerini konuştuk. Ayrıca, farklı paydaşlar için amacın rolünü ve en önemlisi çalışmalarına nasıl entegre edeceğimizi tartıştık. Chip, Scott Goodson ile birlikte kaleme aldığı “Marka Amacını Harekete Geçir” kitabından bahsetti. Firmalara ve markalara amaçlarını nasıl harekete geçirecekleri konusunda rehberlik etmek için kullandıkları “hareket düşüncesi”ni ve SunTrust Bank ve Smart otomobil vakalarını paylaştı.

Bölümü bu linkten veya tercih ettiğiniz uygulama (Apple, Spotify, vb) üzerinden dinleyebilirsiniz. Eğer Apple üzerinden dinliyorsanız bir değerlendirme bırakmanız, podcastimin daha çok kişiye ulaşmasında önemli bir katkı olur. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın