DYF Kitap Kulübü ile Atomik Alışkanlıklar

Değer Yaratmanın Formülü | Podcast Kitap Kulübümüzde Şubat ayında James Clear’ın Atomik Alışkanlıklar adlı kitabını okuduk.

Bu alışkanlık üzerine okuduğumuz ikinci kitaptı, ilki Charles Duhigg’in Alışkanlıkların Gücü’nü tam bir yıl önce okumuştuk.
Kitap küçük değişikliklerin yarattığı büyük farka dikkat çekiyor. Bu da bir alışkanlık kazanmak yolunda atalete karşı iyi bir bakış açısı sunuyor.

Bu toplantıda konuyla özel ilgili iki arkadaşımız vardı. Bir alışkanlık koçu olan Sevgili Pınar Musaoğlu ve bir tasarımcı ve hoca, aynı zamanda tabii bir deneyim tasarımcısı Sevgili
Melda Göknel. Onlar da kendi deneyimleriyle de renk kattılar.

Bu toplantıda geçen ayki gibi rekor katılım vardı. Ve biliyorsunuz üç dakikalık süre tanıyoruz katılımcılara ancak bu bile zorlayıcı olacak eğer toplantıları 1 saat 15 dakikanın altında tutmaya devam etmek istiyorsak. Neyse ki artık kitap seçimini toplantı dışında tuttuğumuz için bir zaman kazandık o zamanı daha fazla paylaşımla değerlendirmiş olacağız.
Yine çok güzel değerlendirmeler, yorumlar vardı. Bu bölümde sırasıyla söz alan arkadaşlarımız

Mehmet İlker Aksoy; Mustafa Başar; Yavuz Abut; Özge Saygün; Melda Göknel; Belgin Elmas; Ayşegül Çetin; Hatice Ergüven Doydum; Derya Cantutan Ata; Pınar Musaoğlu; Betül Emre; Selim Uysal; Gamze Ürkmez; Güçlü Karavelioğlu; Uğur Erol; Aysenur Taş; Yasemin Karakaya ve Mürsel Çavuş

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın