Sam Tatam ile Davranış Bilimini Uygulamak ve Evrimsel Fikirler

Podcastimin bu bölümünde geçtiğimiz hafta konuğum olan Sam Tatam ile yaptığımız söyleşinin bir özetini paylaştım. Sam Ogilvy’nin küresel “Büyüme ve Inovasyon, Davranış Bilimi” biriminin yöneticisi .

Sam, Ogilvy bünyesinde 10 yıllık deneyime sahip bir organizasyon / endüstriyel psikolog ve davranış bilimci. Ben kendisini 2014 yılından bu yana düzenledikleri Nudgestock konferansından tanıyorum. Bence Nudgestock için davranış bilimi dünyasının “Davos”u diyebiliriz rahatlıkla.

Kendisiyle Ogilvy’nin çalışmalarında, davranış biliminden nasıl yararlandığını konuştuk. Bu bilim dalının hala geliştiğini ve bu sayede reklamcılıktaki geleneksel yöntemlerden farklı olarak iletişimin daha etkin olabileceğine inandığını belirtiyor.

Sam’in yeni kitabı Evrimsel Fikirler bu yıl Mayıs ayında raflardaki yerini alacak. Sam kitabın temel mesajını da bizimle paylaştı “Davranış biliminin ve evrimsel psikolojinin, yarının zorluklarını, dünyanın hiç görmediği bir yöntemle değil, dünün çözümlerinden ödünç alarak – genellikle en beklenmedik şekillerde- çözmemize nasıl yardımcı olabilir?” (Amazon’daki kitap tanıtımından)

Kitabın kindle versiyonunun ön siparişini verdim, 10 Mayıs’tan itibaren okumak için sabırsızlanıyorum.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin