Sporda başarı gelişmişlik göstergesi mi?

Bugün Çin’de kış olimpiyatları başlıyor. 91 ülkeden 2,871 sporcunun katıldığı oyunlarda toplamda 7 sporcu ile katılıyormuşuz.
Kış olimpiyatları ne ölçüde “muasır medeniyet” göstergesidir bilemiyorum ama bu beni mutsuz ediyor. Neredeyse her şey çocukları ve gençleri geleceğe hazırlayamadığımızı düşündürüyor bana. Kamu kaynaklarını yollara köprülere gösterişe harcayacağımıza keşke daha çok spor tesisi kursak, spor eğitmenlerini yetiştirmeye harcasak. Bir de aklıma hemen Erzurum’da 2011 Üniversite Olimpiyatlarından altı sene sonra çöken atlama kuleleri geliyor, enseyi karartmamakta direnmeye çalışıyorum. İyi haberler de yok değil geçenlerde kurulan İBB Kadın Buz Hokeyi takımı gibi.

Curling de her seyrettiğimde imrendiğim bir spordu, sonunda 5 yıl önce Prag’da katıldığım bir iş toplantısının akşamında ev sahiplerinin bize hazırladığı programla muradıma kavuşmuştum.

Beklediğim gibi çok keyif almıştım, bowling’den falan daha eğlenceli bence. Bilmiyorum İstanbul’da curling yapabileceğimiz bir yer var mı, denk gelirseniz hararetle tavsiye ederim.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin