Noel Reklamlarının Dünya Kupası

Noel’e iki haftadan az kaldı. 13-14 yıl kadar Noel’i kutlayan ülkelerde yaşadığım için oralardaki heyecanı iyi biliyorum. Tabii eşim sayesinde bizim evde de yaşıyoruz bu telaşı.

42courses “Noel Reklamlarının Dünya Kupası” adını verdiği bir turnuva başlatmış. Kendileri de biraz utanarak itiraf ediyorlar, burada daha çok İngiliz reklamları ağırlıklı bir katılım var ancak bence de hepsi dünya klasında olmuş. Kendilerince son 30 yıldan 16 reklam seçmişler onları da 4 grupta toplamışlar. Kazananı izleyenler belirleyecek, her turda verecekleri oylarla. Bu akşamüstü saat 3’e kadar ilk tur için siz de oy kullanabilirsiniz.

https://blog.42courses.com/home/2021/12/9/world-cup-of-christmas-ads

Reklamlar Noel ile alakalı gibi görünse de özünde “aileyi bir araya getiren eşsiz zamanlar” gibi de izleyebilirsiniz, hatta bazıları markayı çıkarın aynı bizim bayram reklamları gibi. Din, dil, ırk, coğrafya bir kenara, reklamın kalbimize dokunması hepimizin aynı canlılar olduğunun ispatı.

Seçmek gerçekten çok zor. Benim favorilerimden biri de bu reklam. Gerçi John Lewis reklamlarının hepsi “haksız rekabet”e giriyor, hiçbirini kabul etmeseler daha adil olurmuş, o derece yani.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin