Foto: Rahul Chakraborty / Unsplash

İlk Sefer’imiz yeni uygulamalara

DER-YA Topluluğunda Sefer’lere başladık. Sefer, challenge için bulduğum bir karşılık, zorluk’tan daha olumlu bir çağrışımı var, ortak bir hedefimiz var, çevremizde veya kendimizde bir şey keşfedeceğiz, bir deneyim yaşayacağız. Birlikte bir işe kalkışmanın desteğini arkamıza alarak Yakın veya Uzak Sefer’lere çıkacağız.

İlk Yakın Sefer’imizde hedefimiz ay sonuna kadar işimizi kolaylaştıran veya verimlilik sağlayan yeni (daha önce kullanmadığımız) bir uygulama denemek. Topluluk platformu olarak Circle’ı kullanıyoruz (https://lnkd.in/dZUuzrFc). Orada bu duyurunun altına “ben varım, şu..şu uygulamayı deneyeceğim” diye yazanlar geri kalanlara örnek oluyor, heveslendiriyor. Benim önerilerimden seçebilecekleri gibi, kendileri de bir uygulama seçebilirler, bir arkadaşının kullandığı veya tavsiye ettiğini de. Böylelikle biz de seçkimizi zenginleştirmiş oluyoruz. Sonrasında da süreçte deneyimini, beğenip beğenmediğini Circle’a yazacaklar.

Hadi siz de bize katılın, başlayalım, aşağıya kendi seçtiğiniz ve bize önereceğiniz uygulamayı yazmayı unutmayın!

https://www.focustodo.cn/ : Meşhur pomodoro tekniğini basitleştiren uygulama 25 dakika konsantre olun 5 dakika dinlenin. Chrome menüsüne eklenen çok basit bir uygulama

https://calendly.com/ : meşgul olduğunuz zamanları işaretleyerek randevu vermek istediğiniz kişiler kendilerine uygun boşluğu seçip görüşme zamanını belirleyebiliyorlar, zoom linkini de ekleyebiliyorsunuz, bir sürü uğraştan ve yazışma trafiğinden kurtuluyorsunuz.

https://lnkd.in/dTWecprS : ekibinizle canlı olarak oylama yapmak, eğlenceli şekilde quiz’ler yapmak mümkün. Katılmak için üye olmak gerekmiyor. Belli sayıda soruya kadar ücretsiz

https://habitshareapp.com/: Sosyal medya alışkanlıklarınızı takip edin ve arkadaşlarınızla paylaşın (yani bak nasıl kontrol ediyorum veya azaltıyorum dolduruşu için) Ücretsiz.

https://toggl.com/track/: Bütün aktivitenizi kaydettiğiniz sonra size raporlar sunan, verimliliğiniz hakkında farkındalığınızı arttıran bir uygulama

https://slack.com/: Ekip çalışması için hazırlanmış bir uygulama, biraz zaman gerektiriyor ama alternatif uygulamanız yoksa düşünülebilir.

freedom.to: Kendinize kullandığınız uygulamalar hakkında sınırlar koyduğunuz bir uygulama, belli saatler, günlerde twitter’a girememek gibi.

https://habitica.com/ : Yapılacak işler belirleyip alışkanlıklarınızı kontrol etmeniz için bir oyunlaştırma uygulaması

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin