“Givin” iyilik platformu

Başak Hanım ile Givin’in dünyadaki örneklerinden konuşurken Oxfam’dan bahsetmişti.

Oxfam dünyada açlığı bitirmek için çalışan bir global bir hareket. Finansal kaynak sağlamak için başvurduğu yöntemlerden biri bağışlanan eşyaları satışa sunmak. Burada o kadar etkili ki, 750 dükkanıyla İngiltere’de ikinci el kitapların satışında ikinci sırada. Bunun dışında elektrikli veya kolay bozulabilecek cihazlar haricinde her türlü temiz ve eksiksiz kişisel ve ev eşyasını kabul ediyorlar.

Daha yalın bir yaşam için size bir fırsat sunması bunun karşılığında size bir iyilik yapma fırsatı vermesi ne kadar değerli değil mi?

25 yıllık kurumsal hayatta biriktirdiğim sayısını söylemeye utanacağım kadar takım elbisem var, bunlar (yarısını yıllar içinde verdikten sonra bende kalanlar). Bir yabancı arkadaşımın dediği gibi bir düğüne bir cenazeye iki takım yeterli aslında. Dolabı her açtığımda bana mental bir yük olduğunu hissediyorum. Sanırım ilk fırsatta Givin’e yolum düşecek, takım elbiseler tarihin tozlu sayfalarına kalkmadan. Size de tavsiye ederim. Bağışlarınızı Givin’in işbirliği yaptığı kuruluşlar arasında paylaştırma tercihi de size ait. Ürününüz satıldığında ve bağış yerine ulaştığında size bilgi vermeyi de ihmal etmiyorlar.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin