Ne sihirdir ne keramet, Coca Cola ile hidayet!

Coca Cola 2016’dan bu yana geliştirdiği ilk global platformunu “Real Magic” sloganıyla duyurdu. Wieden+Kennedy liderliğindeki bir ajans konsorsiyumu “Hug” adını verdiği logoyla görsel olarak imzasını atıyor.

Bu adamlar işi biliyor, hem logoyu hem ismini çok beğendim. Hem otantik (ikonik şişesine gönderme yapan) hem güzel bir anlatımla (sıcak bir sarılma efekti) kalplere dokunuyor. Pazarlama üst düzey yöneticisi Manolo Arroyo, bunun geçici bir kampanya olmadığını markanın felsefesini ve geleceğe bakışını yansıttığını söylemiş. “Yeni nesil sanal ve bölünmüş bir dünyada bir ahenk ve insani bir bağ buluyor, sihirli bir şekilde” diyor. “Birbirimize bir Coca Cola mesafesindeyiz” diyerek bağlıyorlar.

Reklam filminde oyun dünyasında bir e-spor karşılaşmasında kahramanımızın avatarı rakipleriyle kapışırken yere düşüyor. Oyuncu bilgisayarı başında bir iç çekişten sonra bir Coca Cola açıyor, o içerken, avatarı kemale eriyor ve baltasını atıyor, oyundaki diğer karakterler de hidayete erip kucaklaşıyorlar, “biz daha da savaşmayacağız” diyorlar.

Çok güzel…Coca Cola’nın yıllardır sürdürdüğü kardeşlik, açıklık, barış teması var. Öte yandan bütün bunlar milyonların içine düştüğü Netflix’teki Güney Kore distopyası Squid Game ile eşzamanlı gerçekleşiyor. Ne düşünsem bilemedim, niyetler Paris gerçekler Kâbil!

Bilmiyorum enerji içeceği içen gamer’lara da bir Coca Cola için aklınız başına gelsin mi demek istiyorlar?!

Benim asıl merak ettiğim Coca Cola’nın içecek yani sıvı olarak zamanla özellikle yeni nesil için geçerliliğini/anlamını yitirip yitirmeyeceği. Pazarlama kuvvetiyle bunu ne kadar daha götürebilecekler? Çok mu safım? 🙄

Haberin kaynağı: https://www.marketingweek.com/coca-cola-new-brand-platform/?cmpid=em~newsletter~weekly_news~n~n&utm_medium=em&utm_source=newsletter&utm_campaign=weekly_news&eid=23205414&sid=MW0001&adg=9967A421-5387-4E69-AF0D-DDBA85BC6C0E

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin