DYF Kitap Kulübü ile Yaratıcı Özgüven

Kitap kulübümüzün 9uncu buluşmasında Tom ve David Kelley’nin Yaratıcı Özgüven adlı kitabını konuştuk.

Kitap 2013 yılında yayınlanmış. Kelley kardeşler için inovasyon ve tasarım odaklı düşünme alanının öncüleri olduklarını rahatça söyleyebiliriz. Stanford design School kuruluşundaki rolleri ve tasarımın amiral gemisi diyebileceğimiz IDEO’nun kurucuları olmaları bu payeyi haketmelerine yeterli olur sanırım.

Bu kitabı yazmaktaki amaçlarını şöyle açıklıyorlar: Mümkün olduğunca çok insana ulaşmak. Gelecek buluşçulara tutkularının peşinde gitme fırsatı sunmak. İnsanların ve kurumların tüm potansiyellerini serbest bırakmalarına ve kendi yaratıcı özgüvenlerini inşa etmelerine yardımcı olmak.

Eğer yaratıcılığınızdan şüpheniz varsa, kolay okunan ve birçok üyemizin de başucu kitabı olarak adlandırdığı, deneyebileceğiniz birçok taktik sunan bu kitabı hararetle tavsiye ediyoruz.

Bu bölümde görüşlerine yer verdiğim katılımcılarımız sırasıyla ESRA AKALIN ÖCAL, Muge Irfanoglu, Özge Saygün, Alim Kucukpehlivan, Mustafa AYDIN, Ekin TİTREK ÖZCAN, Selim UYSAL, Belgin Elmas, BERRİN DEMİREZER, Talha Çelik ve Mehmet Fatih TURAN.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin