Foto: www.vecteezy.com

İçerik üretme hevesi

Bu mecrada içerik üreten birisi olarak epeydir kitap okumanın faziletlerinden ve paylaşımlarıma yaptığı katkıdan bahsediyorum.

Ayrıca herhangi bir konuda; işle ilgili olabilir, olmayabilir de, belki çocukluğunuzdan beri merak duyduğunuz bir alanda yaptığınız her türlü araştırma, izleme, yolculuk insanın bakış açısını genişletiyor, düşüncelerine yön veriyor, merakı körüklüyor ve kaçınılmaz şekilde okuduklarınızı ve sizdeki çağrışımlarını paylaşmak için yer arıyorsunuz. Bunu başkaları için olduğu kadar kendi öğrenmenizi pekiştirdiğini farkedip kendiniz için de sürdürmek istiyorsunuz. Önceden bir alışkanlığınız varsa (mesela benim gibi çocukluktan beri günlük tutmak ve mektup yazmak gibi adetleriniz varsa) yazmak kolayınıza gidiyor. Ama giderek başka mecralar ortaya çıkıyor, görsel ve işitsel. Belki onları da denemek istiyorsunuz.

Biraz zamanınız olsa ve nasıl yapacağınız hakkında bir yol gösteren olsa aşağıdakilerden hangisini yapmak isterdiniz?

a. Bir kitap yazmak
b. Bir podcast yayınlamak
c. Bir blog sitesi açmak
d. Youtube video kanalı açmak

Yorumlara da ne üzerine yapmak istediğinizi yazsanız çok güzel bir derleme ve okuyanlar için de ilham verici olabilir. Örneğin “Bilim Kurgu filmleri hakkında bir podcast” veya “Bilgi güvenliği hakkında bir blog” veya “20 dakikada yapılabilecek vegan yemekleri üzerine bir yotube kanalı” gibi.

Content Creation Vectors by Vecteezy

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin