DYF Kitap Kulübü ile Karar Fabrikası

Değer Yaratmanın Formülü Kitap Kulübü’nde geçtiğimiz hafta 6. buluşmamızda Richard Shotton’ın Karar Fabrikası adlı kitabını konuştuk (link yorumda).

Bu kayıtta da yine katılımcılarımızın kitaba ilişkin görüşlerine ve tespitlerine yer veriyorum, bölüm süresini makul tutmak için yine konuşmaların tamamını malesef aktaramadım.

Yazar satın alma davranışlarımıza hangi bilişsel eğilimlerin, düşünce hatalarının etkisi olduğunu, araştırmalardan ve gerçek hikayelerden kanıtlar eşliğinde anlatıyor. Kitap 25 bölümden oluşuyor ve bölümlerin her biri ona adını veren bilişsel eğilimin, pazarlama kampanyalarında nasıl kullanılabileceğini gösteriyor.

Üyelerimizin bazıları bu pazarlama yoğun anlatımdan dolayı takipte zorlanmışlar, bazıları bu zorluğu çeviriyi çok iyi bulmamalarına yordular. Ama anladığım kadarıyla hemen herkes mesleki olmasa da bireysel satın alma davranışlarına dair kendilerinden birşeyler buldular.

Bu kayıtta yer verebildiğim katılımcılarımız sırasıyla Muge Irfanoglu, İpek Gözütok Sarıtaş, Ercan Yasin Süsler, Mehriban Çeliktepe, Ekin TİTREK ÖZCAN, Mehmet Fatih TURAN, Aleyna İrem Karacan, Mustafa BAȘAR, Alim Kucukpehlivan ve Eylem Yıldız Çelik. DYF Kitap Kulübü ile Karar Fabrikası

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin