DYF Kitap Kulübü Mayıs’21 toplantısı

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı Kitap Kulübümüzün 5. toplantısını yaptık. Bu defa geçen toplantı sonunda paylaştığım ankete aldığım yanıtlara göre bazı düzenlemeler yaptım, sanıyorum Kitap Kulübü 2.0 versiyonu desem yeridir. Öncelikle kitapla ilgili bazı soruları Pazartesi günü paylaştım, böylelikle katılımcılar söyleyeceklerini önden hazırlama imkanını elde ettiler. Bir de video ayarlarından arka planımda “speech timer for toastmaster” uygulamasından süreye göre renk değiştiren videoyu kullandım. Bu herkes için güzel bir “nudge” oldu diye düşünüyorum, sinir bozucu bir sayaç yerine onlara süreyi hatırlatan, yeşil, sarı ve kırmızı ışıklar olarak.

Yaklaşık bir buçuk saatlik seansta toplamda 35 kişi yer aldı. En sonda da Haziran ayında okuyacağımız kitabı oyladık. Richard Shotton’dan Karar Fabrikası’nı okuyacağız. Whatsapp grubunda Çarşamba gecesi sipariş edip Perşembe sabahı teslim aldığı kitabın resmini paylaşan bile oldu. Hem kendisini hem Amazon’u kutluyorum. 😄

Pazartesi günü ise bu oturumda konuştuğumuz David Epstein’dan Çok Yönlü hakkındaki görüşleriyle üyelerimizi DYF podcastine konuk edeceğim. Eğer kaçırdıysanız veya kitap kulübümüze katılmayı düşünüyorsanız önce podcaste sonra 23 Haziran’daki buluşmamıza bekleriz.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin