Burun farkı

Gün geçmiyor ki dijital teknoloji empatik araştırmacıların eliyle, akıllı pazarlamacıların yönlendirmesiyle insanoğlunun temel güdülerini kullanarak bir sorunu çözmesin.
dijital teknoloji: kamera ve makine öğrenmesi
temel güdü: yardımlaşma
sorun: sadece amerikada yılda 10 milyon kayıp köpek vakası (3’te 1’i geri dönüyor)

Köpek sahibiyseniz, köpeğinizi kaybetme fikrinin ne kadar korkutucu olduğunu bilirsiniz. Sanırım bulmanıza yardımcı olan ve bunu dert edinen birine şükran duyarsınız.

Köpeklerin burnu parmak izi gibiymiş. Mars’ın sahip olduğu IAMS mama markası, adam&eveDDB ajansı ile NOSEiD adını verdikleri telefon uygulamasını geliştirmişler. Nasıl çalıştığını açıklamaya hacet yok. Başlangıçta sadece belli bir bölgede kullanılıyor, barınma merkezleri, veterinerler, pet shop’lar vasıtasıyla yayılıyor, köpek sahipleri kayıt olmaya davet ediliyorlar.
Bayılıyorum işini bilen pazarlamacılara!

https://info.trendwatching.com/innovation-of-the-day-app-helps-bring-lost-dogs-home-by-scanning-their-one-of-a-kind-noses?utm_campaign=iotd&utm_medium=email&_hsmi=122869511&_hsenc=p2ANqtz-_t5Ow8zpqiWA59zn6S-kEdfnjqiJ94qeTfHccYmpWccnG6JK2pDECJxa9-EU4ItTbvsiPkGWrgyQOWBSy1iePgUM_EmA&utm_content=122844379&utm_source=hs_email

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin