Değer yaratan marka amacı

Hep diyoruz ya, markalar bir “amaç” sahibi olmalı, fayda sunmalı diye. P&G toplumda çevreye duyarlı kesimin büyüdüğünü ama yine bunların çoğunluğunun ne yapması gerektiğini tam bilmediğini keşfetmiş. İnsanlara ürünleri ile yol gösteriyor, pazarlamada “amaç” kullanımına iyi bir örnek; kendi iş alanında sizi “olmak istediğiniz kişiye” yaklaştırıyor.

Soğuğa dönün: Soğuk suyla yıkandığında da iyi sonuç veren bir deterjan sunmuşlar, böylelikle hem ülkenin enerji üretimi ihtiyacını azaltıp, hem de sizi elektrik faturanızdan tasarruf ettiriyorlar .

Sudan geçirmeyi bırak: Akan bir musluk her 2 dakikada 15 lt’ye kadar su harcayabiliyor. Tasarruflu bir makinanın bir çalıştırmada harcadığı suya eşdeğer. Yani elde bulaşık yıkayacağınıza, makinada güçlü deterjanla ön yıkamasız tonlarca su tasarrufu yapabilirsiniz.

Islatmadan bulaşık yıkama: Özel sprey susuz reaksiyona geçiyor ve yağdan 5 kat daha hızlı arındırıyor. Sıkıp bekliyor ve sadece duruluyorsunuz.

Bize geri dönüşüm: Firma kullanılmış diş fırçalarınızı, macun tüplerinizi sizden alıp, sterilize edip, dönüştürüp yeniden işlev kazandırıyor. Veya özel bir diş fırçası modelinin sadece fırça kısmını değiştirmenize imkan vererek %80 malzeme tasarrufu sağlıyor.

Ormanı koru: O marka tuvalet kağıdını kullandığınızda kesilen her ağaç için özel bir vakıf ile anlaşmalı olarak en az iki ağaç dikmeyi taahhüt ediyorlar.

Kaynak haber (ve resim):
https://www.businesswire.com/news/home/20210415005607/en/PG%E2%80%99s-%E2%80%9CIt%E2%80%99s-Our-Home%E2%80%9D-Shows-How-Small-Actions-at-Home-Can-Make-A-Big-Difference-for-Our-Planet

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin