Pandemi sonrası çalışan bağlılığı

Gallup çalışan bağlılığı açısından 2020 “lunapark treni” yılıydı demiş.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen Uluslararası İnsan Kaynakları Zirvesi’nde ODTÜ’den sınıf arkadaşım Engage & Global Lisansiye Ümit Erdem’den duydum bu tesbiti, Çalışan Bağlılığı Özel Oturumu’nun moderatörüydü. Konukları IKEA, itelligence ve Shaya’nın insan kaynakları üst düzey yöneticileriydi (sırasıyla Ayla Akkaban Maşlak, SELİN BAKAÇHAN ve Yasemin Avci hanımlar).

Tüm panelistler çalışanlarla kurdukları bağları güçlendirmeye çalıştıklarını anlattılar. Çalışanın kalbine dokunmanın yolunun ailesini tanımaktan geçtiğini keşfettiklerini, çalışan hakkındaki bilgilerini bu yönde geliştirdiklerinden bahsettiler. “İyi olma hali” de hepsinin gündemindeydi. Yoga, fitness, çiçek yetiştiriciliği, örgü gibi zihin-beden-ruh sağlığını dengelemek için destekler sunmuşlar.

Ben artık yalnız çalışıyorum ama ekibim olsaydı bir ofiste çalışmayı özlerdim. Uzaktan çalışma artık vazgeçilmeyecek bir konfor, ama ekip duygusunun yaşatılması ve birlikte geçirilen zamanların en iyi şekilde değerlendirilmesi (sosyalleşme anlamında da) önümüzdeki yılların en önemli sorusu bence.

Konuyla direkt alakası yok ama IKEA merkez ofisine “servis ofisi” diyormuş, tüm operasyona hizmet vermek üzere kendilerini konumladıkları için. Hoşuma gitti 😊

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin