Can Örnekol ile Kurumsal Girişim Sermayesinin Ekosistemdeki Rolü

Bu bölümde konuğum Sabanci Holding Strateji ve İş Geliştirme Uzmanı ve Sabancı Ventures kurucu ekip üyesi Can Örnekol

“Yeni Neslin Sabancı’sı” adını verdikleri yeni stratejik yol haritası grubun dünyanın değişen koşullarına adapte olma hedefini taşıyor.
Can Bey bu anlamda veri analitiği ve dijital dönüşüm, yetenek ve kültür yönetimi ve sürdürülebilirlik konularının en önemli kaldıraçlar olduğunun altını çizdi. Bu doğrultuda yakın çevredeki fırsatları takip ederlerken iç kaynakların yanı sıra, dış kaynaklardan da yararlanabilmek için Sabancı Ventures kurumsal girişim sermayesinin kurulduğunu belirtti.
Can Bey gerek grup şirketlerinin gerekse Sabancı Üni.’nin girişimcilik alanında geliştirdikleri programları, işbirliklerini ve oluşturdukları ağları örnekleriyle anlattı. Grubun “farklılıklar yaratarak kalıcı üstünlükler sağlamak” vizyonu sağlamak için yeni fikirlerin yeşerebileceği bir iklim yaratma konusunda attığı adımlardan bahsetti.

Clubhouse’ta aynı akşam şimdiye dek kurumsal girişimcilik alanında konuğum olan değerli iş insanları Dr. Huseyin Guler/KAES, Gürcan Didinedin/BRİSA ve Can Örnekol/Sabancı Ventures ile kurumsal girişimcilik alanında karşılaştıkları güçlükleri, bunları nasıl aştıklarını ve onlara en çok gurur veren gelişmeleri konuştuk.

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin