Fonksiyon mu, deneyim mi?

Tasarım odaklı düşünmenin en bilinen örneğidir GE’nin IDEO ile geliştirdiği MRI cihazı. Çocuklara bir korsan gemisinde saklanacakları o yüzden kıpırdamadan durmaları söylenir, bütün o cihazın gürültüleri de serüvenin bir parçasıdır.

Gerçekten de insan odaklı olmanın daha iyi bir izahı az bulunur. Mesele “çocukların en iyi tedaviyi alabilmeleri için ihtiyaç duyulan görüntüleme işlemi” ise gerisi teferruat mıdır? Öte yandan o odanın makinelerin performansını maksimize etmek için soğuk olması bir mühendislik gereği olabilir, ama bu hastaları nasıl etkiliyor?

Şimdi de Philips Disney ile işbirliği yaparak MRI cihazı için, elindeki “ışık ve sesle rahatlama ortamı yaratma” deneyimini, Disney’in hikayeciliği ile birleştirmiş. Çocuklar cihaza girmeden altı animasyon hikayesinden birini seçecekmiş. Avrupa’da bu yıl yapılacak pilot uygulamadan sonra Philips Disney’e elde edeceği verilerden bir geri bildirim verecekmiş, daha iyi hikayeler yaratmak için. Çocukların sakinleşmek için daha az zamana/molaya ihtiyaç duymaları, daha çok çocuğa hizmet edebilmelerini sağlayacak.

Bu aynı zamanda markaların sinerjisi anlamında da güzel bir örnek, siz kiminle işbirliği yapabilirsiniz?

Haberin kaynağı:
https://info.trendwatching.com/innovation-of-the-day-to-make-mris-less-scary-for-kids-philips-partners-with-disney?utm_campaign=iotd&utm_medium=email&_hsmi=115385221&_hsenc=p2ANqtz-8tZO_kCFFnisX90FijG1G0S1gPkB1pcmRbkLdD_ZWIXj-MoExWIH6csvOXswjxD44ayEjlg2yn4CH1MxtVxA9bNd664g&utm_content=115384185&utm_source=hs_email

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin