Şubat 2021 kitabı: Blink

Bu yılın başında bir kitap kulübü kurmuştum, podcastimin kapsadığı konularda dinleyicilerimizle tanışmak, okumalar yapabilmek ve tartışabilmek için.

Dün yayınladığım bölümde size kulübümüze bir göz atma imkanı vermek istedim. Konuklarım DYF Kitap Kulübü’nün değerli üyeleri, daha doğrusu onlardan bazılarının geçen ay okuduğumuz kitap hakkındaki görüşleri. Toplantımız yaklaşık 75 dakika sürdü ve bu bölümde herkese yer veremediğim için isimlerini belirtmek istemedim, sanki bu toplantıya katılan ve görüşlerini dile getiren diğerlerine saygısızlık olacak gibi geldi.

Aslında bu bölüm kaydı şimdilerde çok moda olan Clubhouse odası gibi oldu, aralarda ben moderatör gibi konuşuyorum ve bazı katılımcılar söz alıyor sanki.

Kitap Kulübümüzün bu ikinci toplantısının kitabı Malcolm Gladwell’den Blink idi. Bu bölümü dinlediğinizde kitap hakkında bir fikir edinmiş olacaksınız ama bu bir kitap özeti değil. Toplantılarımızda da kitabın özetini yapmıyoruz, bunu belki başka kaynaklar da bulabilirsiniz. Ama ondan daha önemlisi, üyelerin kendi yaşam deneyimleriyle bağdaştırarak yaptıkları paylaşımlar katılan herkesi okurken farkına varmadıkları bağlantıları kurmalarını sağlıyor, başka kitaplarla yapılan karşılaştırmalar da merakımızı ve öğrenme isteğimizi besliyor (podcast bölümünden dinleyebilirsiniz).

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

1 yorum
  • kitap değerlendirmesi yaptığınızı düşünmüştüm… burada hayat deneyimini paylaştığınızı söylüyorsunuz. çok güzel. bir dahakine inşallah…