İletişim izinleri

Bir yandan bilgilerimizi paylaşıyor diye elimiz ayağımız olmuş uygulamaları terk ediyoruz, diğer yandan kişisel bilgilerimiz her yere saçılmış vaziyette. Beni daha çok rahatsız eden ise dikkatimi ve zamanımı çalan iletiler, yahu belki 40 yılda bir işime yarayacak birşey vardır deyip okumaya çalıştığım sonra yine pişmanlıkla ve söylenerek kapattığım, sildiğim mesajlar. Telefonumuzu e-postamızı bazen bir işlem yapabilmek için kendimiz veriyoruz, çoğunlukla da verdiğimizi unutuyoruz, sonra kızıyoruz.

Değer Yaratmanın Formülü | Podcastinde Oguz Bey çok önemli bir şey söyledi; “alışveriş yapmak için bana reklam yapma izni vermelisin diyen bir e-ticaret platformu mevzuata aykırı hareket ediyor demektir.”

Biz yine de işimizi, mevzuat aykırılıklarını kontrol etme görevlisinin insafına bırakmayalım (kendisi genelde daha önemli işlerle meşgul biliyorsunuz), e-devletin nimetlerinden yararlanalım.

İYS (İleti Yönetim Sistemi) kolaylıkla giriyorsunuz (bu kolaylık da biraz ürpertmiyor değil hadi neyse) ve kime ne için izin vermişsiniz şıp diye görüyor tık diye iptal edebiliyorsunuz. Hemen girin bakın, şaşırın! 😉

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin