Resim: https://www.viessmann.family/en/how-we-co-create/our-responsibility/vimove/join-in

Hem kendin, hem doğa için

Marka amacının iletişimde kullanılmasını giderek daha çok görüyoruz. Bir güzel örnek Alman iklimlendirme sistemleri üreticisi Viessmann’dan. Geçtiğimiz yıl çalışanlarını fizik egzersizi yaparak iklim koruma inisiyatifine katılmaya davet etmiş. Bu yıl ise dileyen herkesi de kampanyaya davet edip dikilen ağaç sayısını ikiye katlamayı hedeflemiş.

🏌️‍♀️Giyilebilir teknoloji cihazlarından birinden yaptığınız egzersizin ekran görüntüsünü paylaştığınızda, örneğin her 1km 🏃‍♀️🏃‍♂️ koşu veya 20 dakika 🏂 snowboarding için bir ağaç dikme sözü veriyorlar. 🚴‍♂️

Viessmann’ın işi karbon emisyonu ile dolayısıyla onun etkisini azaltacak ağaçlandırma ile çok alakalı. Aynı zamanda insanların sağlıklı yaşamalarını teşvik için gezegen için iyi birşey yapmalarını sağlamak iyi bir “dürtme”.
Bu tam da insanların kendi ideallerine kavuşmalarına yardımcı olmanın firmanın kendi yararıyla buluşturmanın güzel bir örneği.

Siz kendi işinizde insanların ideallerine (kendileri için iyi olana) ulaşmalarına nasıl yardımcı oluyorsunuz?

Kaynak: https://info.trendwatching.com/innovation-of-the-day-german-manufacturer-plants-trees-for-minutes-and-meters-exercised?utm_campaign=iotd&utm_medium=email&_hsmi=105679738&_hsenc=p2ANqtz-_aip1EXn7EfJllYH6mdS0VsfkCSZidQdGzV3p-s30xXvfDdXSmL_Gr8UjNiUVPykw7TNTE58PnVNL7gC2IqFNjJkY8QQ&utm_content=105678687&utm_source=hs_email

Bunu paylaşın
Tartışmaya katılın

Okumaya devam edin